> O projektu

ŠKOLSKI EKO PROJEKT “ODRŽIVA ENERGIJA”

Ovaj kutak posvećen je školskom, već završenom projektu "Međunarodna godina održive energije za sve 2012.", u kojem smo predstavili školske aktivnosti i učeničke radove kojima smo obradili ovu temu.

Glavna skupština Ujedinjenih naroda je 2012. godinu proglasila Međunarodnom godinom održive energije za sve.

Mala smo škola ali ipak svojim sudjelovanjem u realizaciji ovog projekta  želimo doprinjeti sredini u kojoj  živimo, a time podići svijest o važnosti povećanja energetske učinkovitosti i pristupa obnovljivim izvorima energije.

U ovom kutku moći ćete pronaći mnoštvo zanimljivosti i tematsko-edukativnih sadržaja koji će doprinjeti obilježavnju ove globalno važne teme. Tema će biti obrađena multidisciplinarno u razrednoj i predmetnoj nastavi sljedećih nekoliko mjeseci.

Svi smo pozvani mijenjati vlastite navike i to uštedom energije!

ODRŽIVA  ENERGIJA je  učinkovit način proizvodnje i korištenja energije da bi štetan utjecaj na okoliš bio što manji.

Održivi razvoj je onaj koji zadovoljava današnje potrebe, bez ugrožavanja mogućnosti da i buduće generacije ostvare svoje potrebe.

CILJ

-Razvijati svijest o očuvanju čovjekovog okoliša i odnosa prema prirodi

-Poticanje promjena životnih navika u svakodnevnom životu za racionalnijim korištenjem energije

- Prihvaćanje odgovornosti individualnog rada i u timskom radu

-Istaknuti važnost upravljanja, očuvanja i održivog razvoja energije

-Razvijati sposobnosti i ideja za korištenje  obnovljivih izvora energije i njihove važnosti

-Nabaviti spremnike za odvojeno prikupljanja otpada u školi, te nakon provedenog anketiranja lokalnog stanovništva o potrebi za eko-spremnicima; njihova nabava i na javnim površinama

-sudjelovanje u prikupljanju starog papira

NAMJENA

Izvršavanjem projekta doprinosi se zajednici u kojoj živimo i podiže se svijesti o važnosti povećanja energetske učinkovitosti i pristupa obnovljivim izvorima energije

-Postati eko škola

NAČIN REALIZACIJE

-Multidisciplinarno obrađivanje teme i stvaranje edukativnih materijala

-Aktivne metode i različiti oblici poučavanja

-Istraživanje okoliša, izrada raznih pokusa i mjerenja, izrada prezentacija

VREMENIK

Od svibnja do prosinca 2012., prezentacija radova na Dan škole - lipanj 2013.

MJESTO REALIZACIJE

Izrada edukativnih materijala i prezentacija radova u školi, postavljanje eko poruka po parkovima

BROJ SUDIONIKA – UČENIKA

Svi učenici i učitelji RN i PN matične škole i područnih škola, stučna služba i ostalo školsko osoblje