CARNEVALE / SAN VALENTINO

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 4. 3. 2024. 16:55

Učenici talijanskog jezika raznim aktivnostima obilježili su Karneval i Valentinovo. Crtale su se maske, istraživale tradicionalne maske commedie dell'arte, pisalo se o ljubavi...

INA - KREATIVNE RADIONICE

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 9. 1. 2024. 16:51

Učenici talijanskog jezika koji pohađaju  INA " Kreativne radionice" decoupage tehnikom izradili su razne ukrase te se na taj način priključili humanitarnoj prodaji naše škole.

ČESTITKE

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 7. 1. 2024. 17:00

Čestitke petaša izrađene u digitalnom alatu Canva.

Complimenti, ragazzi!

LA CUCINA ITALIANA

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 27. 11. 2023. 16:35

Učenici 6. a. / b. sudjelovali su na natječaju " La cucina italiana" u organizaciji udruga HUPTI I La Bottega " Delicatesse O La La". Nagradu nisu osvojili ali su se obogatili znanjem o talijanskoj kuhinji i tipičnim talijanskim jelima i obrocima.

GESTE

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 8. 11. 2023. 17:18

Kako komuniciraju Talijani? Puno pričaju ali i komuniciraju gestama! Učenice 5.a. pokazale su kako se može komunicirati a da se ne reče niti jedna riječ.

Znate li o čemu pričaju?

TJEDAN TALIJANSKOG JEZIKA 2023.

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 23. 10. 2023. 10:23

Prigodnim plakatom učenica 8.b. Dunje Štajdohar i Lucije Vicelić, obilježen je XXIII tjedan talijanskog jezika. Ovogodišnja tema bila je "L'italiano e la sostenibilita'" ( Talijanski jezik i održivi razvoj)

EUROPSKI DAN JEZIKA 2023.

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 6. 10. 2023. 08:35

Učenici Talijanskog jezika PŠ Sutivan i matične škole na zanimljiv način obilježili su Europski dan jezika. Uz pomoč patuljka Putuljka upoznali su se s kulturom europskih 12 zemalja. Nakon upoznavanja s kulturnim obilježima učenici su izradili plakat Europe, ucrtali države, označili njima najzanimljivija kulturna obilježja, istražili su nazive prijevoznih sredstava na 12 europskih jezika.Na kraju su se upoznali i s jezikom tih zemalja kroz pjesmu "Kad si sretan" .

IZVANUČIONIČKA NASTAVA U ITALIJI

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 3. 7. 2023. 19:59

Učenici koji pohađaju nastavu talijanskog jezika, od 5. do 8. razreda, zaputili su se 8.6.2023. na izvanučioničku nastavu u Italiju. Posjetili su Veronu, Sirmione, Gardaland i Padovu. Zajedno s učenicima OŠ Milna te u pratnji učiteljica talijanskog jezika upoznali su dio talijanske ljepote, kulture i arhitekture. Okusili su na daleko poznatu talijansku gastronomiju uživajući u talijanskoj pasti, pizzi i sladoledu. Poseban doživljaj za učenike bio je dan proveden u zabavnom parku Gardalandu, svijetu mašte, adrenalina i avanture.

Cijelo putovanje bilo je ispunjeno duhom zajedništva, prijateljstva i pozitivne energije. Zasigurno će ostati svima u lijepom sjećanju.

KAMISHIBAI KAZALIŠTE

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 17. 5. 2023. 13:57

12.05. u Zajednici Talijana u Splitu održan je projekt pod nazivom "C'era una volta...". Riječ je o projektu čitanja, pripovijedanja i kazališne interpretacije u organizaciji HUPTI i Talijanskih zajednica Zagreba, Zadra, Rijeke i Splita. Priču "Le scimmie in viaggio", Gianni Rodari, kamishibai tehnikom predstavile su učenice 6.b. Nina Eterović i Roza Roso.

Bravissime ragazze!

MAJČIN DAN

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 15. 5. 2023. 09:32

Učenici 4.-ih razreda obilježili su Majčin dan prigodnom i pjesmom i izradom čestitki za svoje mame.

BUONA FESTA DELLA MAMMA!

DAN OTVORENIH VRATA-KUHARICA

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 2. 5. 2023. 08:47

Učenici talijanskog i engleskog jezika zajedno su radili na projektu "Bračke generacije nekada i sada". Učenici su od svojih starijih ukućana prikupljali recepte za jela koja su se nekada pripremala. Lijepo je bilo vidjeti da se većina tih jela i danas priprema. Nakon što su prikupili recepte učenici su ih preveli na engleski i talijanski jezik. Aneta Vladislavić, 6.a. recepte je složila u "ENGLESKO-TALIJANSKU KUHARICU TRADICIONALNIH BRAČKIH JELA"

TJEDAN TALIJANSKOG JEZIKA 2022.

Autor: Rozana Domančić Kujundžić, 28. 10. 2022. 10:20

Povodom obilježavanja XXII tjedna talijanskog jezika pod nazivom "L'italiano e i giovani" učenici 6.b.i 7.b. sudjelovali su u prigodnom programu u Kinoteci "Zlatna vrata" igrokazom "Cappuccetto Rosso" (Crvenkapica).

« Ožujak 2024 »