« Svibanj 2021 »

Sigurniji internet za djecu i mlade 2012.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta u našoj školi

Povodom Dana sigurnijeg interneta glavni cilj bio je ukazati učenicima na važnost odgovornog ponašanja na internetu kao i na opasnosti na koje mogu naići.

clip_image002Učenicima razredne nastave bila je prikazana priča „Beskonačna šuma“, a u informatičkoj učionici imali su priliku igrati igru Radoznalci u akciji “Sigurniji internet za djecu i mlade”.

Svi učenici predmetne nastave na satu informatike igrali su istu igru u kojoj su provjerili svoje znanje o zaštiti podataka na internetu. Razgovarali smo o njihovim iskustvima i ponašanju na internetu, a upoznati su i s time na koje se načine nositi s problemima.

Na satu informatike učenicima osmih razreda održano je predavanje o sigurnosti na internetu. Oni su kao najstariji dobili zadatak da na tu temu naprave svoje prezentacije. Učenici s najboljim prezentacijama su učenicima 5., 6. i 7. razreda održali predavanje na satu razrednika. Mlađi učenici bili su oduševljeni takvim gostovanjem na satu i obrazovanjem o njima omiljenoj temi – internetu.

Učenici šestog razreda napravili su plakat i pokazali svoje znanje o sigurnosti na internetu.

Roditelji su pozvani na zajednički rad i učenje o sigurnom ponašanju sa svojom djecom, a korisne savjete mogli su pronaći u priručniku za roditelje na našoj mrežnoj stranici.

Cijelom ovom akcijom podignuli smo svijest o prednostima i nedostacima interneta te smo objasnili kako biti odgovoran sudionik na internetu.

Svi radovi zaslužili su objavljivanje na Izložbi i svim sudionicima stižu diplome i pokloni, a mi im čestitamo na uspješnom sudjelovanju u akciji.

Najbolji radovi - prezentacije:

Marija Grazija Kusanović, 8.b

Najbolji radovi -Stripovi u Wordu:

Učenici 6. razreda: Juraj Poklepović, Sandro Karić, Ante Dragičević, Ante Eterović, Petar Galović,Valentina Kusanović

Istaknuti radovi- prezentacije:

Karmen Gospodnetić, 8.b

Lena Vladislavić i Antonela Relota, 8.b

Josip Brtičević Damjanović, 8.b i Ian Novković, 8.a

Marin Ðujić, 8.b

Dorotea Špinjača, 8.b

Izložbu možete pogledati na poveznici: http://www.ucitelji.hr/

Provedene aktivnosti možete pogledati i na: http://pogledkrozprozor.wordpress.com

Cijelom ovom akcijom podignuli smo svijest o prednostima i nedostacima interneta te smo naučili kako biti odgovoran sudionik na internetu.