Natječaj za dječje literarne i likovne radove na temu "Katastrofe i djelovanja žurnih službi"

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 16. 2. 2011.

Zainteresirani učenici osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj mogu se prijaviti do 15. ožujka 2011. godine, ovisno o dobi  ili kategoriji natječaja, na neki od tri aktualna: natječaj za dječje literarne i likovne radove na temu "Katastrofe i djelovanja žurnih službi", natječaj SFeraKon 2011. - za dječje literarne i likovne radove vezane za fantastiku i znanstvenu fantastiku te za natječaj Nagrade Barbara Petchenik za dječju kartu svijeta za 2011.

Natječaj je objavljen u Glasilu Državne uprave za zaštitu i spašavanje „SOS112“, a provodi se do 15. ožujka 2011. godine u 4 kategorije:

1. likovni radovi učenika od I. do IV. razreda
   2. literarni radovi učenika od I. do IV. razreda
   3. likovni radovi učenika od V. do VIII. razreda
   4. literarni radovi učenika od V. do VIII. razreda

Radove učenika moguće je dostaviti do 15. ožujka 2011. godine nadležnom uredu Državne uprave za zaštitu i spašavanje, tj. Područnom uredu za zaštitu i spašavanje Zagreb na adresu Zadarska 80, 10000 Zagreb.

Više o natječaju moguće je vidjeti na portalu Zbornica.
SFeraKon 2011. - natječaj za dječje literarne i likovne radove

Društvo za znanstvenu fantastiku SFera djeluje kao udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj, te potiče domaće SF stvaralaštvo kroz kulturne programe, poput SFeradionice (radionice kreativnog pisanja), Lekt-SF-Ire (književnog kluba), SF Vintage (projekcije filmova s predavanjima), Predavanja u Sferi, Sfera u Profilu, i SFeraKon.

Sfera dodjeljuje najstariju nacionalnu nagradu za domaća znanstvenofantastična djela - nagradu SFERA. SFERICAMA se od milja nazivaju nagrade pobjednicima SFerinog literarnog likovnog natječaja za djecu i mlade koje se na SFeraKonu djeci i mladima tradicionalno uručuju ravnopravno i istovremeno kad i odraslima nagrada SFERA.

SFerakon (www.sferakon.org) je konvencija fantastike i znanstvene fantastike koja će se ove godine održati 33. put za redom. O točnoj lokaciji i terminu održavanja Sferakona nagrađeni učenici bit će pravovremeno obaviješteni.

Teme za SFerin literarni i likovni natječaj za djecu i mlade za 2011. godinu

Osnovna škola ( od 1. do 4. razreda)

Literarni radovi:

* Svemirac u mojoj glavi
    * Nova učiteljica mumija

Likovni radovi:

* Svemirski princ
    * Odjeća budućnosti

Osnovna škola ( od 5. do 8. razreda)

Literarni radovi:

* Zaljubljeni izvanzemaljac
    * Kad kompjuteri polude

Likovni radovi:

* Izgubljeno kraljevstvo
    * Kad kompjuteri polude

Likovni radovi se mogu slati isključivo poštom na adresu: Mentor (za SFerin natječaj), D. Bazjanca 15, 10 000 Zagreb.

Literarni radovi mogu se poslati i na e-mail adresu: natjecaj@sfera.hr

Učenici likovne i literarne radove mogu slati do 15. ožujka 2011. godine.

Više informacija o natječaju dostupno je na portalu Zbornica.
Nagrade Barbara Petchenik za dječju kartu svijeta za 2011.

Nagradu Barbara Petchenik pokrenulo je Međunarodno kartografsko društvo (International Cartographic Association - ICA) 1993. godine. Nagrade se dodjeljuju svake druge godine za vrijeme međunarodne kartografske konferencije, po mogućnosti barem jedna za svaki kontinent, s posebnom pažnjom posvećenom dobi djeteta koje je nacrtalo crtež.

Ciljevi natjecanja su promoviranje dječjeg kreativnog prikazivanja svijeta u grafičkom obliku, poboljšanje njihove kartografske percepcije i percepcije okoline.

Zemlje članice ICA-e (Međunarodnog kartografskog društva, a među njima je i Hrvatska) prikupit će karte na temu "Život u globaliziranom svijetu" što su ih nacrtala djeca mlađa od 16 godina. To je tema sljedeće izložbe dječjih radova Barbara Petchenik na međunarodnoj kartografskoj konferenciji koja će se održati od 3. do 8. srpnja 2011. godine u Parizu.

Natjecanje u Hrvatskoj provodi Hrvatsko kartografsko društvo. Radove za natječaj treba poslati najkasnije do 10. ožujka 2011. na adresu koordinatorice za Hrvatsku: Ivka Kljajić, Hrvatsko kartografsko društvo, Kačićeva 26, 10000 Zagreb.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti na tel.: +385 1 46 39 481, faks: +385 1 48 28 081 ili e-mailom: ikljajic@geof.hr

Šest najboljih dječjih radova iz Hrvatske na temu Život u globaliziranom svijetu bit će izloženo na izložbi dječjih radova u sklopu 25. međunarodne kartografske konferencije u Parizu.

Više o natjecanju je moguće vidjeti na portalu Zbornica.

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/od-svuda?news_id=5074