KUTIĆ  RAZREDNE NASTAVE

RUKSAK PUN KULTURE

Autor: Alda Šlender, 27. 2. 2014.

Javni poziv vrtićima, osnovnim i srednjim školama za iskazivanje interesa za sudjelovanje u provedbi programa Ruksak (pun) kulture

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Ministarstvo kulture sklopili su, u rujnu 2013. godine, Sporazum o suradnji u provedbi programa Ruksak (pun) kulture - Umjetnost i kultura u vrtiću i školi za 2014. godinu, nacionalnog dopunskog programa podrške u vrtićima, osnovnim i srednjim školama, a vezano uz umjetnost i kulturu, koji će u hrvatskim vrtićima i školama provoditi stručnjaci – književnici, likovni i kazališni, glazbeni i plesni umjetnici.

Ruksak (pun) kulture dio je kulturne politike Vlade Republike Hrvatske za vrtiće, osnovne i srednje škole, odnosno, djeca od tri godine i učenici od 6 do 18 godina korisnici su ovoga Programa. Riječ je o zajedničkoj inicijativi Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i zajedničkom ulaganju područja obrazovanja i područja kulture na državnoj razini. Ruksak (pun) kulture zajednički je poduhvat obrazovnog i kulturnog sektora na nacionalnoj i lokalnoj razini, a da su pritom uključene sve županije i općine.

Ruksak (pun) kulture je projekt koji omogućava usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim sadržajima.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta poziva sve zainteresirane da, u razdoblju od 25. veljače do 25. ožujka 2014. g., iskažu interes za sudjelovanje i prijave se za provedbu programa i/ili radionica za Ruksak (pun) kulture u svojoj ustanovi.

Konačnu odluku o izboru vrtića i osnovnih i srednjih škola, u kojima će se provesti navedeni programi i/ili radionice za Ruksak (pun) kulture, donijet će Ministarstvo kulture.