PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA

Autor: Ines Damjanović, 27. 3. 2014.

Svake godine cvijeće priređuje svoj veliki, raskošni ples do zore. Tada zvijezde sjaje jače nego obično, a mali lampioni-krijesnice pale svoje svjetiljke po grmovima. S dalekih, samotnih proplanaka dopire do plesne dvorane slavujeva pjesma. Miševi su članovi velikog orkestra, a vjeverica - veliki bubnjar.

To se dešava svake godine u isto doba, samo mi ljudi teško saznajemo točnu noć i mjesto plesa jer cvijeće je tajanstveno... znate i sami da nikad ne govori....

PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA

Na satu lektire smo izrađivali različite zadatke u parovima. tako su nastale naslovnice, igrokaz, matematičke priče, pitanja za Sunčanu Škrinjarić i stripovi.

MATEMATIČKE PRIČE

1. Maslačak ima 16 latica. Dječak mu je otpuhao 2 latice. Koliko maslačak sada ima latica?
  1. Bilo je 17 maslačaka. Došao je Ivo i otpuhao 4 maslačka. Koliko maslačaka je ostalo?
  1. U vrtu cvate 13 ruža. Ivan je posadio 4 maslačka. Koliko ukupno ima ruža i maslačaka u vrtu?

Karlo i Darija

1. Božja ovčica je pozvala 15 kukaca na bal. Došlo je 5 kukaca. Koliko kukaca nije došlo?
  1. Deset miševa svira trubu. Osam miševa svira violinu. Koliko ukupno miševa svira instrumente?
  1. Petnaest visibaba pravi haljinu za bal. Tri tulipana pravi haljinu za bal. Koliko ukupno haljina prave za bal?

Jure i Niko

PITANJA ZA SUNČANU ŠKRINJARIĆ

Kako ste došli do ove priče?

Što je zanimljivo u cvijeću?

Volite li cvijeće?

Zašto ste baš izabrali lik maslačka?

Sliči li maslačak Vama?

Je li pauk baš zloban?

Josip K. i Ivan

IGROKAZ

(Maslačak, Ljubičica i Ruža dolaze na bal cvijeća u svojim najljepšim haljinama)

MASLAČAK: Ne mogu vjerovati da sam tako lijep!

LJUBIČICA: Ovi muzičari baš lijepo sviraju!

RUŽA: Idemo zaplesati!

MASLAČAK: Ružo, Ljubičice, vidite kako lijepo plešem!

LJUBIČICA:Je li mi lijepa haljina?

RUŽA: Naravno da je !

MASLAČAK: Kako vi lijepo plešete

LJUBIČICA: Naučio nas je najbolji plesač.

RUŽA: Ja jako volim plesati!

Dario i Fani