RAZREDNI ADVENT

Autor: Alda Šlender, 5. 12. 2017.

Proživimo pravi duh Božića - dobra djela koja možemo učiniti  zajedno za svoju djecu i sa svojom djecom prema bližnjima.

Prosinac je za djecu  najradosniji mjesec u godini, mjesec zajedništva i iščekivanja Božića. Nitko se ne raduje Božiću kao djeca.

Aktivnosti u razrednom adventskom projektu  usmjerene su na nastojanju da za vrijeme adventa učenici  provedu vrijeme u veselju i druženju te različitim zajedničkim aktivnostima kao i na  pravu bit Božića . Činiti dobra djela  kojima  možemo pomoći bližnjima i drugima kojima je pomoć potrebna, znači darivati druge i  biti milosrdan. Također ih želimo naučiti da se raduju osmijehu , ljubavi i malim sitnicama.

Naš  RAZREDNI  advent  smo obogatili različitim aktivnostima, likovnim , glazbenim i dramskim  pripremajući se time za božićnu priredbu. Organizirali smo nekoliko posjeta i božićnu radionicu s roditeljima.

Advent smo započeli paljenjem prve svijeće na adventskom razrednom vijencu i otvaranjem  prve kućice na razrednom adventskom kalendaru. U razrednom adventskom kalendaru su poruke i čokoladica.

Svaki dan adventa čitamo novu poruku za dobro djelo koje možemo učiniti , aktivnost koju ćemo tog dana raditi bilo s roditeljima ili s učiteljicom. Veselimo se svakom danu adventa. Veoma je zabavno.

Hvala svim roditeljima  na pomoći u organizaciji ovog razrednog projekta.

RAZREDNI ADVENT -  PROJEKT  UČITELJICE  I RODITELJA 1.b.

Cilj projekta: Pričama, recitacijama, likovnim i glazbenim aktivnostima djeci  približiti značenje adventa i Božića. Upoznaju osnovne  hrvatske adventske i  božićne narodne običaja svoga kraja. Razvijaju empatiju ,zajedništvo, toleranciju, međusobno poštovanje i pomaganje te  društvenu solidarnosti.

Razumijevanje potreba drugih i odgovorno pomaganje. Razvijanje  i jačanje osobnog, zavičajnog  i domovinskog  identiteta.

Kroz  adventske aktivnosti  u svojoj obitelji i školi dijete stječe iskustva emocionalne povezanosti, pripadnosti i vlastitog identiteta. Djeci darujmo svoje osjećaje, vrijeme i pažnju. Na taj način zadovoljavamo djetetove emocionalne potrebe za ljubavlju,prihvaćanjem i uvažavanjem.

UČIMO SMIJEH OD DJECE,

BUDIMO VESELI KAO DJECA

Smijeh je ono što dijete čini djetetom,

što ga čini sretnim, razdraganim i veselim.

Smijeh je odraz veselja, bezbrižnosti i spontanosti.

Smijeh zbližuje, a bliskost, suradnička atmosfera i međusobno

razumijevanje djelovat će motivativno u odgojno-obrazovnom procesu.

Ono što radimo s veseljem i uz ugodu nije nam teško,

a zadaća je učitelja i škole da mladima učine godine školovanja ugodnijim i lakšim.

(Matijević, M., 1994.)

Najvažnije stvari u dječjim životima  su sigurnost , ljubav , prihvaćanje i ohrabrivanje.

B. Miller

Najvažnije stvari u
dječijim životima su sigurnost, ljubav, prihva
ć