SAFARI DUHA

Autor: Ines Damjanović, 10. 12. 2015.

Ovo je knjiga – zamišljena da, nakon što je pročitate, više ništa ne bude isto. Pogreške u odgoju djeteta uzrokovane neznanjem postat će prošlost. Odnos vas i vašeg djeteta doista će procvjetati. Možda ćete svoje dijete po prvi put vidjeti onakvo kakvo ono uistinu jest.

Na djetetovo pitanje „Zašto?“ više nikad nećete moći odgovoriti jednostavnim „Zato!“ a da ne budete svjesni posljedica takva odgovora. Svaki put kada djetetu uputite kritiku, znat ćete da je tada vrijeme i za pohvalu. Shvatit ćete da je važnije da vaše dijete ima razvijenu emocionalnu inteligenciju nego onu intelektualnu i da će biti sretniji i uspješniji čovjek ako zna pružiti ruku nekome kome je pomoć potrebna, ako zna utješiti drugoga i saslušati ga, nego ako zna koliko je 25 × 78 ili treći korijen iz 7.

Ova će vas knjiga poučiti još mnogočemu. I vjerujem da ćete ovdje dobiti odgovore na mnoga pitanja koja si postavljate kao roditelj ili kao onaj koji će to tek postati.

Želim da se, dok čitate ovu knjigu, vi i ja zbližimo, upoznamo i razumijemo. Da doprem do vas, da vas trgnem, poučim, šokiram, iznenadim, raznježim, rasplačem. Želim da nam se duše prepoznaju dok čitate ovu knjigu. Želim da ove riječi prihvatite kao moju ljubav prema vama, jer pišem je upravo za vas.

Da, upravo za vas. Ona nije slučajno dospjela u vaše ruke. Ondje je jer je pravo vrijeme za to, jer ste spremni za promjene, za to da postanete bolji čovjek, bolji roditelj, bolja osoba...

Ako ovom knjigom dotaknem i promijenim barem jednu osobu, ako poboljšam barem jedan život, tada je ova knjiga ispunila svoju svrhu. Jer zbog čega smo ovdje ako ne da olakšamo i pomognemo jedni drugima?

Pa krenimo u avanturu duše - krenimo na

Safari duha!

Ana Bučinović

Kutak za roditelje

• Kada bih ponovno mogla odgajati svoje dijete, više bih bojala prstima, a manje upirala prstom.

• Manje bih ga ispravljala, a više s njim veze uspostavljala.

• Skinula bih pogled sa sata, a više bacala pogled na njega.

• Pobrinula bih se da manje znam, a da mi više bude stalo.

• Išla bih na više izleta i puštala više zmajeva.

• Prestala bih izigravati ozbiljnost i ozbiljno bih se igrala.

• Trčala bih kroz više polja i gledala u više zvijezda.

• Više bih ga grlila, a manje vukla.

• Rjeđe bih bila stroga, a puno bih mu više toga priznavala.

• Najprije bih mu gradila samopouzdanje, a kasnije kuću.

• Manje bih ga poučavala ljubavi prema moći, a više o moći ljubavi.

Diane Loomans