Završen prvi ciklus preventivnih radionica MAH 1 i PIA 1 u suradnji s MUP-om

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 21. 3. 2013.

Nakon održane radionice MOŽEŠ AKO HOĆEŠ 1 ( MAH 1) za učenike IV. razreda u Supetru, voditelj radionica policajac Ante Radoja iz Splita ( MUP SDŽ- je)  posjetio je i naše područne škole u Nerežišćima i Sutivanu

Kao što je poznato, cilj ovog projekta je kod djece osvijestiti i prevenirati nasilničko ponašanje i upoznati ih s posljedicama  ovisnosti. Radionice se provode od strane MUP-a diljem Hrvatske, a od ove godine i u našoj školi kao jedinoj školi „ Nulte tolerancije na nasilje“ na Braču.  . Voditelj radionica  je djeci približio ulogu policije koja brine o našoj sigurnosti osim što provodi zakone i „kažnjava“ nas kad prekršimo zakon. Govorio im je o lošim stranama konzumiranja alkohola i droga, kako djeca ne smiju kupovati alkohol i duhan u dućanima i do kada smiju sami izaći vani odn. u pratnji odraslih.

Djeca su spremno odgovarala na pitanja i iznosila svoja mišljenja, ali i iskustva.

Budući je radionicama gostovao i naš policajac u zajednici, Boženko Anđelić, moglo se tu čuti i  doznati svašta!

Na kraju radionice barba Ante je i Nerežiščanima i Sutivanjanima podijelio brošure, koje je djeci osigurao  Grad Supetar, tiskan s grbom grada Supetra za sjećanje na današnji dan, ali i kao poučnu i zabavnu knjižicu.

Osim radionice MAH 1 održana je i radionica za učenike petih razreda Prevencija i alternativa 1 tzv. PIA 1 gdje su učenici “ponovili” ono što su lani naučili u radionici MAH 1 kroz igru i upitnik na kraju radionice.

Kroz igru, zabavu i  znanje zaključili smo prvi dio radionica.  Slijedi Sajam mogućnosti koji će se održati ovoga proljeća u Splitu gdje se nudi učenicima upoznavanje sa raznoraznim udrugama I svim mogućim aktivnostima kojima se djeca mogu baviti i što kreativnije I pozitivnije iskoristiti svoje  slobodno vrijeme.

Nadamo se da će se ovom projektu uključiti I ostale škole Brača kako bi već dogodine po primjeru Splitskog Sajma mogućnosti mogli i  na našem otoku prirediti takav sajam i okupiti sve Bračke četvrtaše I petaše.

Andrea Kaštelan, pedagoginja