VELIKI USPJEH SUPETARSKIH RADIOAMATERA

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 11. 3. 2013.

Supetarski radioamateri, članovi radio kluba ''Vidova Gora'' na županijskom natjecanju mladih tehničara i učenici naše škole ostvarili su odličan rezultat.

Na natjecanju koje je održano u petak, 8. ožujka u Splitu nastupila je peteročlana ekipa koja je u ''borbi'' sa splitskim ekipama postigla najbolje rezultate.

Najviše bodova i to 96 od mogućih 100 osvojio je Damir Lukšić, učenik 8. razreda osnovne škole Supetar i tako stekao pravo da kao predstavnik Splitsko-dalmatinske županije učestvuje na državnom prvenstvu koje će se početkom travnja održati u Primoštenu.

Prošlogodišnji naš natjecatelj Marin Đujić osvojio je tada odlično peto mjesto pa se nadamo da će i ove godine uspjeh biti zadovoljavajući.

Na ovogodišnjem županijskom natjecanju naši su članovi pokazali solidno znanje u kvaliteti i izradi jednostavnih radio uređaja te su u toj disciplini pobrali najveći broj bodova. Najbolji test napisao je Niko Kušeta ali je ''zapeo'' u radioorijentaciji te mu je za nekoliko sekundi izmaklo prvo mjesto.

Dobro su se plasirali  Viktor i Josip koji su zauzeli 4. i 5. mjesto. Nina je kao peti član također dobro odradila svoje zadatke i pružala moralnu potporu svojoj ekipi.

Svi natjecatelji proslavili su uspjeh povelikom pizzom u restoranu Imperium na splitskoj rivi.
Za mladog Damira ostaje kratki rok da se još bolje pripremi jer do državnog natjecanja u Primoštenu ostaju svega 3 tjedna.
Zaželimo mu dobar uspjeh.

Izvor: http://braconline.com.hr/bracke-vijesti/vijesti-iz-kulture/14510-veliki-uspjeh-supetarskih-radioamatera.html