Infokup-natjecanje iz informatike

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 19. 1. 2013.

Infokup natjecanje se sastoji od 3 razine: školske, županijske i najviše državne razine.
Svaka sljedeća razina veći je izazov od prethodne, a broj onih koji idu dalje sve je manji. Najbolji će dobiti poziv za sudjelovanje u finalu – na državnoj razini.

školsko natjecanje održat će se 21. siječnja u 13.00 sati.

KAO IZGLEDA NATJECANJE?

Učenici na početku natjecanja dobiju listu zadataka koje trebaju riješiti. Natjecatelji imaju određeno vrijeme u kojem moraju riješiti zadatke. Zadaci su jedinstveni za osnovne škole i za srednje škole, neovisno o razredu.

Nakon završetka natjecanja, povjerenstvo ispravlja testove, odnosno provjerava točnost rješenja zadataka. Za svaki dobro riješen zadatak dobiva se određeni broj bodova, temeljem kojih se formiraju rang liste.

U srednjoškolskoj skupini učenici se rangiraju u tri različite podskupine: prirodoslovno-matematičke gimnazije, strukovne škole i ostale gimnazije.

KAKO SE PROVODI NATJECANJE?
Za kategoriju Osnove informatike mogu se prijaviti učenici svih škola koje provode natjecanja Infokupa.

Broj učenika koji se može prijaviti nije ograničen. Na školskom natjecanju sudjeluju svi prijavljeni učenici.

Prije županijskog natjecanja formira se lista učenika iz svake županije. Županijska povjerenstva pozivaju učenike temeljem njihovog uspjeha na školskom natjecanju.

KOLIKO UČENIKA SUDJELUJE NA NATJECANJU?

Temeljem rezultata na županijskom natjecanju, učenici se pozivaju na državno natjecanje. Poziva se po 30 učenika (okvirno) za osnovnoškolsku i za srednjoškolsku skupinu.
Osnovne škole - oko 25 učenika
Najbolji u svakoj županiji (ako ima više od 50% bodova od maksimalno postignutog broja bodova svih natjecatelja u Državi na županijskoj razini)
Preostali učenici koji imaju najbolji rezultat
Srednje škole - oko 25 učenika
5 učenika prirodoslovno-matematičkih gimnazija
8 učenika strukovnih škola
12 učenika ostalih gimnazija

Sljedeći linkovi mogu ti pomoći kod učenja i vježbe rješavanja algoritamskih zadataka!

primjer zadataka
Osnova informatike