Izvođenje kazališne predstave učenika naše škole

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 12. 4. 2012.

Predstava „Zlatokosa i tri medvjedića“  održati će se 23.4.2012. u kino dvorani Supetar u 12.45.

„ I nemoguće je moguće u dobrim i toplim srcima“ – priča nam ova predivna priča

Predstavu učenici OŠ Supetar pripremaju cijelu školsku godinu u okviru Projekta „ Kulturom protiv agresije“. Trebalo je vježbati, učiti tekst na engleskom jeziku, učiti i pamtiti glazbu i naučiti koreografije, izraditi koloraturne kostime i plesati s dobrim osjećajem za prostor.

„Zlatokosa i tri medvjedića“ je predstava u tri čina, uglazbljena u jazz ritmu, što joj daje veseli i dinamičan karakter.

Napravljena je po predlošku: "Jazz Chant Fair Tales" Carolyn Graham Oxford press.
Svakom činu predhodi dijalog dvojice učenika na hrvatskom jeziku, koji pričaju priču o Zlatokosi i medvjedićima i radnji čina koji slijedi.

Izvođači plešu i pjevaju, i sugestivnom glumom prepričavaju radnju.
Zlatokosa je djevojčica koja je, šetajući šumom stigla do kućice triju medvjedića, malo nakon što su oni izašli u šetnju, dajući vremena slasnim kašicama da se ohlade.
Djevojčica je pojela kašicu malog mede i zaspala u njegovom krevetiću. Kad su se medvjedići vratili, bili su iznenađeni neobičnom posjetom, a Zlatokosa je bila prestrašena kad ih je ugledala.
Na iznenađenje svih, medvjedići su je prihvatili kao svoju prijateljicu.

Dramaturgija, scenografija, režija: DORIS MAZIJA

Kostimografija:      Melita Vladislavić i Ivica Ivelić

Izvode:  Učenici, četvrtih, petih, šestih i sedmih razreda OŠ Supetar

„ I nemoguće je moguće u dobrim i toplim srcima“ – priča nam ova predivna priča

Dođite nas pogledati i podržati, a mi ćemo dati sve od sebe kako bi dobili što bolje kritike.