Izrada ukrasa za bor

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 16. 12. 2014.

Ako ste jedni od onih koji žele nešto malo drugačije za Božić, ove ideje za kuglice za bor iz kućne radinosti sigurno će vam se svidjeti. Ne postoji ni jedan drugi blagdan koji sa sobom nosi toliku čaroliju i radost prilikom pripreme blagdanskog stola i uređenja doma. Pogledajte neke ideje za izradu vlastitih ukrasa za bor.

U principu je glavno da imate ljepilo, po mogućnosti pištolj s toplim ljepilom jer je najjednostavniji, a i smatra se ultimativnim alatom za svu kreativnu  izradu po vašem domu.

1. Za pingvin kuglice od žarulja potrebna vam je akrilna boja i malo vještine crtanja.

"Uradi sam" božićni ukrasi od žarulja

2.  Vrlo jednostavan, ali efektan ukras napravite od čepova. Za ovaj ukras vam treba samo ljepilo i dodatni ukrasi po želji.

"Uradi sam" božićni ukrasi od čepova

3. Stare magazine ili potrgane knjige pretvorite u ove neodoljive loptice koje prvo razrežite u obliku kruga, zatim zarolajte i zaljepite jedno za drugo, na kraju dodajte malo trakice i vaše papirnate kuglice su spremne.

"Uradi sam" božićni ukrasi od listova knjige

4. Ako ste ljubitelj pistacija, vrlo vjerojatno se vrlo često susrećete s otpatkom ove grickalice koji redovite bacate u smeće, a sada imate odličnu ideju kako ovaj otpad reciklirati. U bilo kojem hobby shopu kupite ili stiropor ili spužva kuglice na koje samo zaljepite koštice pistacija. S ljepljenjem krenite od dolje pa sve prema vrhu, a za kraj dodajte mašnu i trakicu za vješanje.

"Uradi sam" božićni ukrasi od ljuske pistacija

5. Tjestenina je nešto što svi imamo kod kuće, iako možda ne u ovom obliku koji je idealan za ove "pasta pahuljice". Proces izrade je vrlo jednostavan, tjesteninu poljepite, obojite akrilnom bojom u bijelo i dok se  još nije osušilo ili posipate umjetnim snijegom, pošpricate snijegom u spreju ili pak posipate srebrnim šljokicama.

"Uradi sam" božićni ukrasi od tjestenine"Uradi sam" božićni ukrasi od tjestenine

Pripremili: Ivan Vrsalović, Paolo Peša VIII. razred

Izvor: http://wall.hr/lifestyle/uradi-sam-ukrasi-za-bor/