Kroz kreatine radionice i prezentacije do uspješne suradnje OŠ Supetar i SŠ Brač

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 29. 1. 2014.

U sklopu suradnje Srednje škole Brač i naše škole, a u želji za promocijom Srednje škole i njihovih programa i usmjerenja,  ovu godinu započinjemo suradnju kroz razne aktivnosti i radionice namjenjene našim učenicima osmih razreda.
 Povjerenstvo za prezentaciju SŠ Brač osmislilo je i predložilo da se kroz ovu školsku godinu održe sljedeće radionice odn. prezentacije za osmaše:

1. Izrada adventskih vijenaca - Parlaonica
  2. Sportska druženja petkom
  3. Prezentacija rada auto motora

Naši učenici osmih razreda izabrali su na kojim radionicama žele sudjelovati te se prva radionica izrade adventskih vijenaca održala 11. prosinca 2013. godine u popodnevnim satima pod mentorstvom profesorice Silvane Dragičević. Uz prigodnu glazbu i obilje ukrasa  ideje su se rađale uz ugodno druženje  i u veselom predblagdanskom ozračju.

U četvrtak 19. prosinca 2013. godine u 13,30 sati ravnatelj Srednje škole Brač mr. sc. Stjepan Borić otvorio je izložbu adventskih vijenaca, a don Toni Plenković im je rekao nekoliko vrlo zanimljivih informacija o povijesti i simbolici adventvskog vijenca. Uz učenike i profesore škole domaćina izložbu su razgledali učenici Osnovne škole Supetar, a priključili su im se i učenici Osnovne škole Milna s nastavnicom Nedom Lješnjaković, a u organizaciji vjeroučiteljice Ive Ivković. Također vježbenička tvrtka „Fineca“ pod mentorstvom profesorice Nevenke Civadelić  prezentirala je svoje božićne kuglice i ukrase.

Nakon obilaska izložbe i uživanja u slasticama iz školske kuhinje koje su pripremili učenici prvog, drugog i trećeg razreda zanimanja kuhar, predstavnici učenika glasovali su za najbolji adventski vijenac učenika Srednje škole Brač i Osnovne škole Supetar. Proglašeni pobjednici iz obje škole, kao nagradu su dobili  frizuru u školskom frizerskom salonu i ručak u školskom restoranu.

Naše nagrađene učenice VIII.b razreda Andrea Žuvić, Sara Pučo, Lina Šerić I Ivana Mandić 29.01. zablisatale su s novim frizurama i osladile se delicijama učenika SŠ Brač kao pobjednice s najljepšim i najkreativnjim adventskim vijencem.

Sljedeći susret planira se za Valentinovo kroz parlaonicu ,naravno, na temu ljubavi…