Uspjeh naših učenika na RoboCup Zagreb Open

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 20. 1. 2014.

Učenici naše škole, Frane števanja i Paolo Peša osvojili su 1. mjesto
u robotici na natjecanju
RoboCup Zagreb Open–1.kolo Hrvatske lige robotičara koje je održano u OŠ Mate Lovraka.

Nakon uspjeha na u Robotičkoj alki za juniore u Šibeniku,a pod pokroviteljstvom Turističke zajednice grada Supetra, naši učenici osmog i sedmih razreda; Sandro Karić, Matej Ivčević, Paul Lombardić, Mili Damjanović Brtičević, Marko Zidar, Frane Števanja, Paolo Peša i Ante Kaštelan zajedno sa svojom učiteljicom tehničke kulture Danicom Plastić otputovali su na državno prvenstvo u robotici RoboCup Zagreb Open–1.kolo Hrvatske lige robotičara koje se održalo u 7. 12. 2013. u Zagrebu.

Natjecanje je organizirano u kategorijama; Rescue A, Rescue B, Rescue za odrasle, te Robotička alka koja je završila je pripetavanjem za 2.i 3. mjesto.

Prvo mjesto osvojili su učenici 7. razreda, Frane števanja i Paolo Peša.

Svi učenici kao i škola primili su priznanja za sudjelovanje na natjecanju i edukaciji.

Natjecanje u kategoriji Rescue A Primary odvijalo se u dva kruga; prvi krug u jutro i drugi krug poslijepodne.

Robot mora uz pomoć senzora pratiti crtu ili zid, gdje su prekidi na crnoj crti treba je ponovo pronaći, prijeći preko ležećih i zaobići uspravne prepreke, pronaći žrtvu i ostaviti je u sigurnosnoj zoni.

Izvor: http://www.hdr.hr/index.php?lang=en