POLAZNICI STUDIJA RENATA MEĐU NAJBOLJIMA

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 5. 6. 2013.

Polaznici bračkog plesnog studija Renata,   učenici naše  škole,  nastupili su na 10. Plesnim susretima Hrvatske u Zagrebu s izvanrednim rezultatima.

Ovom prilikom čestitamo  našim  učenicima i njihovoj  voditeljici  gospođi  Renati!

Iako su se - kao vjerojatno svi sudionici susreta - potajno nadali pozivnici na Festival plesa i protekla dva tjedna proveli u iščekivanju rezultata , ono što su dočekali nadmašilo je sva njihova očekivanja: dobili su pozivnicu na Festival plesa i to izvan konkurencije što znači da je njihov nastup, točnije nastup polaznika grupa hip hopa i breaka pod nazivom SUPETAR ROCKERS izabran među 9 najuspješnijih na Plesnim susretima, neovisno o kategoriji i uzrastu.

Koliki je ovo uspjeh za ovaj naš mali otočki plesni studio govori i podatak da je žiri nakon odgledanih preko 250 koreografija samo devet koreografija uvrstio direktno u program Gala večeri na kojoj će biti izvedena sve nagrađene koreografije sa Festivala plesa na kojem naši plesači nastupaju kao počasni gosti.

Od devet koreografija pozvanih na Festival plesa van konkurencije čak šest je upućeno velikim plesnim centrima iz Zagreba koji imaju i po nekoliko stotina članova i desetak voditelja. Ovaj je poziv ujedno i potvrda kvalitete njihovog rada: podsjećamo da je starija generacija bračkih plesača prije četiri godine također bila pozvana na Festival plesa u redovnoj konkurenciji, tako da je ovo druga generacija koja je uvrštena među najbolje.

Put do Zagreba i nastup na Gala večeri sredinom prosinca ove godine biti će našim plesačima predivan božićni poklon i kruna uspjeha koja će se poklopiti sa proslavom dvadesetogodišnjice djelovanja koju će polaznici plesnog studija Renata obilježiti upravo na Božićnoj predstavi .

Za ovaj uspjeh najzaslužnij su, uz same plesače i njihovi vanjski suradnici: voditeljica grupe hip hopa prof. Vedrana Grčić i voditelj grupe breaka Ivan Marušić kojima još jednom čestitamo i zahvaljujemo.

Naravno da ćemo predstaviti i sve plesače :
- grupa breaka : ŠPIRO ALFIREVIĆ 2. razred , DEA LUKENDA i MATEA SIČAJA  4. razred , IVAN BEOVIĆ , KATARINA KUZMANIĆ i LUCIJA VUŠKOVIĆ 6. razred , LUKA PANIĆ i KARLO PIVALICA 7. razred i MARKO PETROV 2. razred gimnazije

- grupa hip hopa : ANA ALFIREVIĆ , BEPA KATIĆ , ANASTAZIJA KOSTADINOVA , DEA LUKENDA i MATEA SIČAJA  4. razred , NIKOLINA GREBENAR , IVA JAKŠIĆ , MARINA JAKŠIĆ , LAURA LITOVIĆ , KATARINA TOŠIĆ i  ANA ŽULJEVIĆ 5. razred , IVAN BEOVIĆ , KARMELA BJAŽEVIĆ , KATARINA KUZMANIĆ , NENA RENDIĆ i LUCIJA VUŠKOVIĆ 6. razred , VALENTINA KUSANOVIĆ , KARLO PIVALICA , SARA PUČO i ANDREA ŽUVIĆ 7. razred , VANA STANČIĆ 1.razred srednje škole i naš neponovljivi MARKO PETROV 2. razred gimnazije

Kako ne bi nekoga zaboravili, plesni studio Renata ovim putem zahvaljuje svima koji su na bilo koji način pridonijeli ovom njihovom velikom uspjehu i unaprijed zahvaljuje na budućoj pomoći i podršci.

Izvor:http://braconline.com.hr