Sigurniji internet- nagrađeni radovi naših učenika

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 25. 4. 2013.

Učenici naše škole sudjelovali su u akciji "Sigurniji internet za djecu i mlade" izradom multimedijskih radova (postera, animacija, prezentacija) kojima svoje vršnjake upozoravaju na moguće opasnosti na internetu i daju im savjete kako ih izbjeći.

Nagrađeni učenici su Ante Marinković, Josip Martinović, Nikolina Perić Komšić, Josipa Rozana Jagnjić, Michelle Šerka i Filip Košćak.

Pri izradi tih sadržaja učenici su izvrsno primijenili sve što su naučili i na vrlo kreativan način stvorili nove obrazovne sadržaje.

Pozvani smo na mulitimedijsku izložbu

(u organizaciji Agencije za zaštitu osobnih podataka, udruge „Suradnici u učenju“ i Microsoft Hrvatska )

Na natječaj su pristigla 1016 radova na kojim je radilo 1835 učenika, od kojih najmlađi ima 6, a najstariji 18 godina. Kroz rad ih je vodilo 57 učitelja i nastavnika iz 76 osnovnih i 7 srednjih škola, 1 dječjeg vrtića i 2 SOS Dječja sela.
Radovi su rađeni različitim programima pa vjerujemo da je sloboda odabira oblika multimedijskog sadržaja i računalnog programa za njegovu izradu učenicima omogućila da pokažu svoje znanje o sigurnosti na najbolji mogući način. Multimedijski radovi napravljeni su u obliku videozapisa, animacija, stripova, glogstera, prezentacija, kvizova, igara, a neki i korištenjem programskih jezika Kodu i Logo. Radovi su razvrstani u tri kategorije radova za tri uzrasta: niži i viši razredi osnovne škole i srednja škola.

OSNOVNA ŠKOLA SUPETAR

NAGRAĐENI RADOVI

Prezentacije

Ante Marinković, Josip Martinović, Nikolina Perić Komšić,Filip Košćak