Izvannastavna aktivnost učenika naše škole

ZA SAMO GODINU DANA DVA PUTA PRVACI U SVJETSKIM DIGI NATJECANJIMA

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 7. 6. 2016.

Nakon što je mlada Paulina Marić 2014. godine postigla zapažen rezultat osvajanjem prvog mjesta u svjetskom BDM RTTY natjecanju u kategoriji  klubova isto se ponovilo i 2015. godine ali ovaj put uz asistenciju Jerka Vladislavića, tada učenika 6. razreda OŠ Supetar.
Prvaci - Kizoa Video Editor - Movie Maker

Ove godine ponovno izvrstan uspjeh u nedavno održanom svjetskom DIGI natjecanju EU PSK63 DX gdje su Marin Đujić i Jerko Vladislavić osvojili odlično prvo mjesto u kategoriji klubova i to kao mladi operatori YM.

Iako je natjecanje održano 21. i 22. svibnja  rezultati su zahvaljujući ''robotskoj'' obradi podataka bili dostupni odmah za nekoliko dana a službeno su proglašeni važećim već prekjučer.

Uskoro stižu i diplome pa će se mladi operatori moći pohvaliti postignutim uspjehom.

Trenutno vlada zatišje jer je školska godina pri kraju pa su se neki tek sada sjetili da nešto treba i naučiti, naša stara '' bolest''.

Stoga već sredinom lipnja kreću nova DIGI natjecanja a očekuje se i osvajanje diploma povodom nogometnog prvenstva u Francuskoj, za koju vlada veliki interes.

A u subotu će se održati ispiti za mlade operatore P razreda, no o tome više nakon polaganja.

Čestitke svima i zaželimo im još mnogo ovakvih rezultata .

Tekst i snimke: Ivica Pavišić, 9A2BW