Izvannastavna aktivnost učenika naše škole

70 GODINA TEHNIČKE KULTURE U HRVATSKOJ

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 27. 5. 2016.

U petak je u foajeu HNK u Splitu svečano obilježena 70. godišnjica od osnivanja tehničke kulture u Hrvatskoj.

Kao dugogodišnji članovi ove velike porodice entuzijasta i volontera svečanoj sjednici prisustvovali su uz predstavnike županije splitsko dalmatinske i grada Splita ,  počasnog predsjednika HZTK prof. Ante Markotića te predstavnika svih udruga tehničke kulture u SD županiji  i predstavnici radio kluba Vidova Gora iz Supetra.

Sjednica - Kizoa Video Editor - Movie Maker

U svim pozdravnim govorima istaknuto je smanjenje broja udruga tehničke kulture prvenstveno zbog loše financijske situacije u zemlji što rezultira vidnim smanjenjem donacija udrugama.

U nekoliko proteklih godina pokušavaju se oživjeti klubovi mladih tehničara po osnovnim školama kako bi se nadoknadio manjak znanja iz istoimenog predmeta.

No, marginaliziranje svih oblika kulture ( glazbena, tehnička i fizička) ostavilo je nepopravljive posljedice u odgoju mladih.

Stoga je uloga svih aktivnih udruga tehničke kulture jako važna u njihovom obrazovanju.

Na kraju su predsjednik ZTK SD županije gospodin Ivica Pivačić i tajnica ZTK gđa Maja Novaković uručili zaslužnim udrugama i pojedincima prigodne zahvalnice.

Radioamateri Vidove Gore su iskoristili prigodu i uzvratili prigodnom zahvalnicom za 25. godišnju kontinuiranu suradnju i pomoć supetarskim amaterima.

Tekst i snimke: Ivica Pavišić, 9A2BW

« Ožujak 2024 »