Izvannastavna aktivnost učenika naše škole

HR KUP U ZNAKU MLADIH SUPETARSKIH OPERATORA

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 17. 5. 2016.

Drugo ovogodišnje hrvatsko kratkovalno natjecanje nezaobilazno je natjecanje supetarskih radioamatera, pogotovo onih mladih koji su tek stekli malo veća iskustva u dosadašnjim natjecanjima.

Tako se u ovogodišnjem HR kupu našlo 5 pozivnih oznaka članova Vidove Gore iz Supetra koje je posluživalo čak 11 operatora.

Kako bi izbjegli međusobno ometanje operatori su se malo ''raštrkali'' po okolici Supetra pa je tako iz Nerežišća radio Stjepko 9A2MX , inače najstariji član među natjecateljima, u blizini taverne Turanj smjestio se Jadran 9A3CDJ  , Ivica 9A2BW i Rade 9A5BRI koristeći pozivnu oznaku 9A7B zasjeli su na staroj lokaciji Sv. Rok iznad Supetra u prostoru konobe Oliva a Alvin 9A3CTK se izmjestio zapadno od Supetra .

Lokacija PPS-a u Supetru pripala je 9A1CFN iz koje su radili Željko 9A3IK  i mlada operatorka Paulina. Asistenciju i podršku u pripremama i za vrijeme rada dali su Tonči 9A3ETF, Josip 9A3EMJ, Jakša 9A5BJM,Tino 9A7DTH , Niko 9A3CVN, Damir 9A3CVS i Jerko Vladislavić, mladi perspektivni operator iz Miraca.

Iako je postizanje što boljeg rezultata cilj svakog natjecanja   supetarski radioamateri ipak pridaju važnost masovnosti u učešću što većeg broja mladih operatora bez kojih nema opstanka u ovoj radioamaterskoj djelatnosti. A nekoliko novih operatora uskoro će krajem svibnja polagati za P kategoriju i tako ojačati natjecateljske redove.

Postignuti rezultati su realni obzirom na iskustvo i opremu učesnika pa je tako 9A7B zauzela 8. mjesto a 9A1CFN 16. mjesto u kategoriji klubova, 9A3CDJ je u kategoriji jedan operator samo SSB zauzeo 14. mjesto što je do sada njegov najbolji rezultat, isto tako i 9A3CTK u istoj kategoriji 22. mjesto dok je 9A2MX usprkos poteškoćama s opremom sjeo na 29. mjesto.

Konačni rezultati kao i osvojena mjesta u kategoriji klubova znat će se uskoro.

Osim navedenih aktivnosti u klubu je upriličeno i uručivanje godišnje nagrade ''Nikola Tesla'' dugogodišnjem operatoru Željku Šemanoviću 9A3IK a koju je dodijelio Hrvatski radioamaterski savez . Istu je u Zagrebu preuzeo Alvin Alić i pred natjecanje je uručio spomenutom članu.

Brdo zadataka i aktivnosti još čeka mlade članove ali o tome slijedeći put.

Tekst i snimke:  Ivica Pavišić, 9A2BW

« Ožujak 2024 »