Izvannastavna aktivnost učenika naše škole

GODIŠNJA SKUPŠTINA U SUPETARSKOM RADIO KLUBU ''VIDOVA GORA ''

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 28. 4. 2016.

Sinoć je u supetarskom radioklubu održana redovna godišnja skupština. Nakon usvajanja dnevnog reda i izbora radnih tijela Skupštine pročitani su izvještaji o radu u protekloj 2015. godini te plan aktivnosti i financijski plan za ovu godinu.

Uz izvještaj Nadzornog odbora prihvaćeni su i svi ostali izvještaji navedeni u dnevnom redu.

Konstatirano je da radio klub ima 28 članova s plaćenom članarinom što je znantno veći broj od prošlogodišnjeg pa taj podatak vrlo ohrabruje u ovim kriznim vremenima.

Mnogima nije poznato da Tehnička kultura u Hrvatskoj ovih dana slavi 70 godina svog postojanja i djelovanja pa je tom prilikom odlučeno da se vrijedni i aktivni radioamateri nagrade skromnim darom i prigodnom zahvalnicom.

Na listi se našlo 15 mladih članova i to :  Alvin Alić 9A3CTK, Jadran Đujić 9A3CDJ, Niko Kušeta 9A3CVN ,  Damir Lukšić 9A3CVS , Marin Đujić 9A3CVT, Josip Martinović 9A3EMJ, Tonči Franulić 9A3ETF, Paulina Marić, Jerko Vladislavić, Dinko Matulić, Jure Šolić, Paolo Matulić, Duje Glušević, Dario Petričević i Toni Papić.  Njima su uz zahvalnicu uručeni univerzalni mjerni instrumenti i lemilice tipa Weller koji su nabavljeni zahvaljujući donaciji DCK Brač.

Osim njih zahvalnice su primili  i  Nikolina Perić 9A3ENP, Ivan Vrsalović, Roko Martinović i Viktor Bronzović.

Paulina Marić i Jerko Vladislavić posebno su pohvaljeni  za po drugi put osvojeno prvo mjesto na svjetskom BDM DIGI natjecanju u kategoriji klubova.

Zahvalnice su dodjeljene i svim poslovnim subjektima grada Supetra koji su u proteklih nekoliko godina nesebično pomagali aktivnosti mladih supetarskih radioamatera.

I kao što je već običaj skupština je završila prigodnim domjenkom kojeg su osigurali Cvitanović d.o.o i Pekarska djelatnost ''Supetar''.

Tekst i snimke: Ivica Pavišić, 9A2BW