Izvannastavna aktivnost učenika naše škole

PRVIM KORAKOM U ''NOVU''

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 19. 1. 2016.

Nakon što su se mladi i stariji supetarski radioamateri oprostili od Stare Godine, na način kako to već godinama rade, prijateljskim druženjem i domjenkom u novim prostorijama, krenulo se u realizaciju zacrtanih planova.

Aktivnosti - Kizoa Online Movie Maker

Odmah početkom drugog polugodišta raspisan je tečaj za mlade radioamatere ''P'' razreda  s naglaskom na 6. i 7. razred. To ne znači da se neki mladi ''Tesla'' iz 5. razreda ne može prijaviti...! Takvih smo slučajeva, i to uspješnih, do sada već imali.

Nakon što se prikupe imena kandidata napravit će se malo testiranje i prezentirati budućim polaznicima ono što ih ćeka slijedeći nekoliko mjeseci.

Očekujemo da će i ove godine odaziv biti dobar.

Stariji i ''iskusniji'' radiooperatori otvorili su sezonu kratkovalnih natjecanja učešćem u ''Zimskom kupu'' u organizaciji Hrvatskog radioamaterskog Saveza koji je održan ove subote. Postignuti rezultati su zadovoljavajući obzirom da se radilo malom snagom  i na nepovoljnim lokacijama.

Za mlada konstruktore-elektroničare pripremljen je materijal za izradu malih FM odašiljača ili kako su ih oni nazvali '' špjunske bube ''. Očekuje se da će nakon zimskih praznika prionuti poslu punom snagom ( HI ) .

Početak obećava dobre rezultate, a kako će biti na kraju počekajmo.

Tekst i snimke: Ivica Pavišić, 9A2BW

RADIO KLUB  '' VIDOVA GORA ''