Izvannastavna aktivnost učenika naše škole

NOVI TEČAJ U RADIOKLUBU ''VIDOVA GORA'' U SUPETRU

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 22. 10. 2014.

I pored toga što novouređene prostorije supetarskog radiokluba još nisu zvanično otvorene, počeo je novi tečaj za radioamatere operatore ''P'' razreda.

Ove je godine zabilježen rekordan upis i to čak dvanaestero učenika od čega deset iz VI razreda te prvi put dvoje iz V razreda OŠ Supetar. Zahvaljujući dvostruko većem prostoru od dosadašnjeg bilo je moguće primiti ovoliki broj mladih budućih radioamatera.

radio2 - Video Maker

Prvi dan nastave prošao je u upoznavanju i prikupljanju važnijih osobnih podataka polaznika nakon čega je održan prvi ''službeni'' sat u kojem su se polaznici upoznali s električnom strujom, vodičima, izolatorima te izvorima električne struje. Također su naučili ponešto o magnetskom polju i električnoj indukciji koja je demonstrirana i praktičnim pokusom.

Nastavno gradivo obuhvatit će sve što je potrebno kako bi polaznike pripremili za polaganje ispita.

U međuvremenu su operatori prethodne generacije, Tonči Franulić i Roko Martinović odradili nekoliko sati u nedjeljnom UHF-SHF natjecanju na Vidovoj Gori nakon čega su skinute i pospremljene UKV antene obzirom da je sezona te vrste natjecanja za ovu sezonu gotova.

KUP JADRANA je pred vratima pa su napravljene intenzivne pripreme da se podigne velika kratkovalna antena  za novi PPS u Supetru što je jučer i dovršeno. Osim te ekipe radit će jedna iz Miraca a druga sa Svetog Roka. Rezultat nije važan, glavno je da se vježba i radi, rezultati će doći s vremenom.

A nova generacija tečajaca obećava mnogo.  No, vidjet ćemo na kraju....

Tekst i snimke: Ivica Pavišić, 9A2BW

HRVATSKI RADIOAMATERSKI SAVEZ