Izvannastavna aktivnost učenika naše škole

DOBRI NATJECATELJSKI REZULTATI

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 24. 6. 2014.

Strpljenje, znanje i maksimalna koncentracija preduvjet su za postizanje vrhunskih rezultata mladih supetarskih radioamatera. To su nedvojbeno više puta do sada pokazali a potvrda je stigla i za dva nedavno održana svjetska DIGI natjecanja.

natjecanje radioamateri - Video Maker>

U natjecanju ''BDM'' ( Belgium Digital Modes ) naša je mlada ekipa radeći u kategoriji MULTI OP ALL BANDS zauzela prvo mjesto. To prvenstveno treba zahvaliti mladoj operatorki Paulini Marić koja je od cijele ekipe održala najviše veza i time doprinjela ovom značajnom uspjehu.

Nadalje, u nedavno održanom natecanju EU PSK DX CTS ponovno je zablistala mlada ekipa ali ovog puta s osvojenim drugim mjestom u kategoriji MOST YM EU što bi u prijevodu značilo '' grupa mladih operatora iz Europe'' . Osvojenih 64.288 bodova bilo je dovoljno da potisnu znatno ozbiljnije konkurente iz Europe i svijeta.

Protekli je vikend prošao u znaku održavanja popularnog natjecanja pod nazivom DIGIFEST, no još je prerano za bilo kakve prognoze. Paulina, Ivan i Roko nadaju se dobrom plasmanu u svojoj kategoriji.

UKV natjecanje koje se treba održati u nedjelju sa Vidove Gore dovedeno je u pitanje zbog lošeg vremena. Odluka će pasti u nedjelju u jutarnjim satima ako se vremenska situacija smiri. Tim bi se natjecanjem trebala otvoriti ovogodišnja sezona UKV natjecanja sa Vidove Gore u kojima mladi operatori rado učestvuju a i stiču potrebna iskustva i rutinu u radu.

Školska je godina završila, praznici su pred vratima pa će i naši operatori na zasluženi odmor što se ne bi reklo za mlade konstruktore koji žure završiti SDR primopredajnike iz donacije RTL- pomaže djeci.

Ima i jako dobrih novosti no o tome u slijedećem javljanju.

Tekst i snimke: Ivica Pavišić, 9A2BW