Ukupno: 1342055

Slobodne aktivnosti

Administracija

Sigurno u prometu
Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 23. 4. 2012.

"Sigurno u prometu" je nova aplikacija za on-line prijavu i testiranje sudionika natjecanja „Sigurno u prometu“. Aplikacija je dostupna na adresi http://sup.hak.hr, a pristupa joj se prijavom pomoću elektroničkog identiteta iz sustava AAI@Edu.

Za izradu aplikacije koja je napravljena u suradnji s AZOO, CARNet-om i NPSCP,  zaslužan je Odjel informatike HAK-a, a za sadržaj su odgovorni članovi Državnog povjerenstva natjecanja koji su ga osmislili i izradili pitanja za bazu podataka.

Ovaj način testiranja osvježit će natjecanje, učinit ga atraktivnijim i približit ga stvarnosti, budući da se i polaganje testova za vozačke ispite obavlja na ovakav način.  Sama aplikacija omogućuje jednostavnu prijavu učenika i njihovih mentora u sustav natjecanja čime će se dobiti cjeloviti prikaz  baze sudionika natjecanja  na školskoj razini.   U prvoj fazi, za ovu sezonu natjecanja, on-line testiranje provodit će se na županijskoj i državnoj razini dok se uvođenje ovog sustava testiranja za školsku razinu planira za iduću školsku godinu.

Izvor: http://www.ucitelji.hr/Naslovnica/tabid/36/language/hr-HR/Default.aspx