> 2014.
Sigurniji internet za djecu i mlade 2014.

Svake godine, zanimanje za obilježavanjem Dana sigurnijeg interneta u našoj školi jako raste, pa tako i broj učenika koji svojom kreativnošću žele na što zanimljiviji način doprinjeti sigurnijem korištenju interneta.

U skladu sa motom 2014. god. „Stvorimo bolji internet zajedno“, Dan sigurnijeg interneta smo ove godine obilježili izradom raznovrsnih edukativnih materijala na satu informatike.

U izvođenju ovog projekta bili su uključeni svi učenici, a posebno aktivni bili su učenici 8. razreda koji su svoje prezentacije pripremali za edukaciju mlađih učenika.

Glogster

Koristili smo WEB 2.0 alate u nastavi, pa su tako učenici 6. razreda; Toni Duvnjak, Luka Jurić i Josip Kučić, pomoću multimedijskog alata Glogster-a izradili online poster.

clip_image004Edukativne brošure

U programu Microsoft Office Publisher, učenici 6. i 7. razreda izradili su edukativne brošure.

Radovi:

clip_image006

U programu Microsoft Office Word, izrađeni su kalendari u 7. razredu.

Radovi:

KALENDAR - Senka Nigoević i Michelle Šerka

KALENDAR - Frane Števanja i Paolo Peša

KALENDAR - Josipa Rozana Jagnjić

KALENDAR - Karmela Bjažević

KALENDAR - Luka Jurić

KALENDAR - Katarina Kuzmanić

KALENDAR - Laura Litović,  Iva Dragičević i Petra Vidović

Plakat

Nakon prezentacije o sigurnijem internetu učenici 6. razreda, izradili su plakat na kojem su naveli savjete za sigurno korištenje interneta.

clip_image008 clip_image010

Igra „Čovječe osvijesti se“

clip_image002[5]Igra koja je izrađena u 7. razredu, a cilj igre je obnoviti svoje znanje o internetu i prisjetiti važnih pravila kako bi ostali sigurni na internetu. Igra je zabavna i potiče na kreativnost, a korištena je kao motivacijski dio nastavnog sata.

Prezentacije učenika

Korištenjem programa Microsoft Office PowerPoint-a, učenici 8. razreda izradili su brojne prezentacije o zadanoj temi.

Radovi-prezentacije:

Sigurniji internet  - Ante Dragičević i Sandro Karić

Iz široke lepeze raznih mogućnosti koje nam nudi internet, moramo biti svjesni opasnosti koje vrebaju i biti odgovorni sudionici korištenja interneta.

„Dobar odgoj, pristojno ponašanje, iskustvo i podrška roditelja i učitelja važni su i u virtualnom svijetu.“

Provedene aktivnosti možete pogledati i na: http://pogledkrozprozor.wordpress.com

Sandra Dasenčić Eterović, prof. informatike

« Ožujak 2024 »